Aktualności

Aktualności

Ruszyły zapisy do nowego lekarza pediatry

13:52, 2019-05-24

1033.2892.jpgSzanowni Pacjenci,
informujemy o rozpoczęciu zapisów do nowego lekarza pediatry
w Przychodni Rejonowej przy ul. W. Łokietka 6

dr n. med. Joanny Jankowskiej-Folusiak
specjalisty pediatrii
specjalisty endokrynologii i diabetologii dziecięcej

Aby dokonać wyboru zapraszamy do Przychodni Rejonowej  - tam czekają na Ciebie gotowe wzory deklaracji (deklaracja do pobrania również pod linkiem – klik).

Zwiększając nasz personel medyczny, skracamy Państwa czas oczekiwania na wizytę!

Przypominamy, że wyboru pediatry można dokonywać w każdej naszej Poradni Dziecięcej:

11 Listopada 7,
Władysawa Łokietka 6,
Bohaterów Westerplatte 1
Wojska Polskiego 49

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

09:04, 2019-05-15

1029.2884.jpgZ okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu sukcesów zawodowych i satysfakcji z wykonywanej pracy na rzecz zdrowia i dobra pacjenta. 

Dziękujemy za Wasz profesjonalizm i wrażliwość.

Życzymy z całego serca, abyście mogły realizować swoje marzenia i cele życiowe!

 

Aktualności

"Zdrowie - Mama i Ja" - profilaktyka w terenie

08:53, 2019-05-13

Specjaliści projektu "Zdrowie - Mama i Ja" w najbliższym czasie poprowadzą edukację oraz profilaktykę zdrowotną w terenie. Zapraszamy do naszego stoiska, gdzie będzie można bezpłatnie wykonać:

  • pomiar cholesterolu i trójglicerydów
  • bezpłatny pomiar glukozy we krwi
  • pomiar ciśnienia krwi

24.05.2019 Dzień Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem Żyj Zdrowo, organizowanego przez ZUS w Słupsku

25.05.2019 Dni Sportu w Kobylnicy, miejsce stadion w Kobylnicy

30.05.2019 Finał Powiatowej Olimpiady Pierwszej Pomocy organizowany przez Zespół Szkół Agrotechnicznych, miejsce ul.  Szczecińska 64

13.06.2019 Akademia Zdrowia - Słupskie Dni Seniora, miejsce OPiES, ul. Niedziałkowskiego 6

22.06.2019 VII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów, miejsce Centrum Usług Wspólnych ul. Wodna 20 w Kobylnicy.

1025.2883.jpg

Aktualności

"Zdrowie i Rodzina" odc. 4/2019

14:37, 2019-05-08

Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Zdrowie i Rodzina".1023.2882.jpg

A w nim między innymi

  • Światowy Dzień Zdrowia - udział specjalistów z Poradni Promocji Zdrowia
  • Zabawy fundamentalne - jak rodzic poprzez współpracę z dzieckiem może wpsomagać jego rozwój

"Zdrowie i Rodzina" odc. 4/2019

Program przygotowywany jest w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk, a realizowanego przez SPMZOZ w Słupsku

Aktualności

SPMZOZ na Facebooku !

12:06, 2019-04-18

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na portalu społecznściowym Facebook !

 Kliknij :

1017.2878.jpg

Aktualności

Życzenia Wielkanocne

11:59, 2019-04-17

1016.2876.jpg

Aktualności

Biblioteczka Małego Pacjenta

12:12, 2019-04-12

Baśnie, bajki czy lektury szkolne. Już od poniedziałku uzupełniamy z myślą o najmłodszych pacjentach nasze biblioteczne regały. Zapraszaszmy !!!


1015.2872.jpg        1015.2871.jpg    1015.2873.jpg    

 

Fundacja Zaczytani przekazała nam kolejną dostawę książek. Zaczytani od 2013 roku promują czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie bibliotek, między innymi na oddziałach szpitalnych. Wolontariusze Fundacji codziennie pojawiają się w szpitalach, czytają dzieciom książki i prowadzą bajkoterapię. Aby podziękować mieszkańcom, którzy przekazują swoje książki w czasie Wielkiej Zbiórki Książek Fundacja ustawia miejskie meble – ławki w kształcie otwartych książek. Każda ławka jest niepowtarzalna, zaprojektowana przez artystę. Część ławek na swoich ambasadorów: znanych aktorów, ludzi kultury i sztuki.

Aktualności

Szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy (szczepionka HPV) - program profilaktyczny realizowany przez SPMZOZ w Słupsku

12:06, 2019-04-12

1014.2870.jpgSamodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku rozpoczął realizację programu profilaktycznego w zakresie przeprowadzania szczepień przeciwko rakowi szyjki macicy wśród dziewczynek urodzonych w 2006 roku i zameldowanych na pobyt stały i czasowy na terenie Miasta Słupska.

Program  finansowany jest przez Urząd Miasta Słupska. Celem programu jest zmniejszenie zachorowań na raka szyjki macicy, sromu, pochwy i innych nowotworów inicjowanych infekcją HPV, tym samym wpływ na poprawę zdrowia Słupszczan zgodnie z zaleceniami wskazanymi przez Ministra Zdrowia w sprawie priorytetów zdrowotnych. Program realizowany będzie na terenie  szkół publicznych i niepublicznych poprzez organizowanie spotkań informacyjnych i edukacyjnych. Szczepienia będą przeprowadzone przez pielęgniarki  w gabinetach profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej   dwoma dawkami szczepionki przeciwko zagrożeniu wirusem HPV wśród około 288 dziewczynek. W sytuacjach nieprzewidzianych, dodatkowo udostępniony będzie gabinet szczepień w przechodni przy ul. Łokietka 6.

Rak szyjki macicy jest jedynym nowotworem, któremu można zapobiec za pomocą szczepienia. Temu służy szczepionka HPV (przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego). Badania kliniczne potwierdzają jej bardzo wysoką skuteczność.

Wirus brodawczaka ludzkiego (Human Papilloma Virus - HPV) to jeden z najczęściej przenoszonych drogą płciową czynników chorobotwórczych, który jest odpowiedzialny za większość przypadków raka szyjki macicy i brodawek płciowych (kłykcin kończystych). 

Ponadto rak szyjki macicy jest drugim (po raku piersi) "zabójcą" kobiet w Polsce. Co roku u ok. 4000 Polek wykrywa się tę chorobę, a połowa z nich umiera z powodu zbyt późnej diagnozy.

Z tego powodu szczepienie to powinno być jedną ze składowych programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy

 

Aktualności

Światowy Dzień Zdrowia z SPMZOZ

09:18, 2019-04-09

1013.2811.jpg

Dnia 06 kwietnia 2019 roku odbył się festyn z Okazji Światowego Dnia Zdrowia. W tym dniu piękna pogoda dopisała co przełożyło się na dużą frekwencję gości odwiedzających festyn. Każdy mógł skorzystać z bezpłatnych porad i badań profilaktycznych częstując się w międzyczasie koktajlami oraz deserami z nasionkami chia oraz owocami przygotowanymi przez uczniów z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku

Pierwsi chętni na bezpłatne badania laboratoryjne w kierunku chorób wątroby oraz na USG wątroby pojawili się już o godz. 6.30, na dwie i pół godziny przed rozpoczęciem akcji. W dniu akcji wydano 100 kuponów na badania laboratoryjne w kierunku chorób wątroby oraz 100 na USG wątroby.

Celem akcji było zachęcenie mieszkańców Słupska i okolic do regularnych badań profilaktycznych oraz zdrowego trybu życia. Podczas festynu zdrowotnego odbywały się bezpłatne badania słuchu, porady dietetyczne, pokaz pierwszej pomocy, nauka samobadania piersi masaż dłoni, grzbietu, konsultacje logopedyczne i fizjoterapeutyczne.

Organizatorem akcji, przeprowadzonej w ramach Światowego Dnia Zdrowia, był Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, przy wsparciu partnerów: Zespół Szkół Agrotechnicznych, Amplifon, Państwowa Inspekcja Sanitarna Słupsk, Teb Edukacja Słupsk, Stowarzyszenie Amazonka Słupsk, Naturhouse, Stowarzyszenie Flandria, Neuronek, Logosfera, Stowarzyszenie Szprycha

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. Zdjęcia dzięki uprzejmości Pani Wiktorii Bicimirskiej

więcej

Aktualności

"Zdrowie i Rodzina" odc. 3/2019

15:46, 2019-03-31

Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Zdrowie i Rodzina".1008.2808.jpg

A w nim między innymi

  • PODSUMOWANIE AKCJI "SAMOBADANIE TO ZAPOBIEGANIE"
  • PILATES - BEZPIECZNE ĆWICZENIA DLA KOBIET W CIĄŻY I OKRESIE POPORODOWYM
  • NOWE ZAJĘCIA W PLANIE ZAJĘĆ SZKOŁY RODZENIA - KONTROLA STAWÓW BIODROWYCH U MALUCHA
  • MÓWIĄ O NAS W TVN - PROJEKT DZIECKO W DOMU

"Zdrowie i Rodzina" odc. 3/2019

Program przygotowywany jest w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk, a realizowanego przez SPMZOZ w Słupsku

Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas