Aktualności

Aktualności

Szkoła Rodzenia

14:32, 2019-07-19

1074.3171.jpg

Szkoła Rodzenia Jakość narodzin – Jakość życia to zespół specjalistów udzielających kompleksowej pomocy kobietom w ciąży i ich dzieciom zarówno przed porodem, jak i we wczesnym okresie po nim. Naszym celem jest nauczanie przydatnych umiejętności, przekazanie wiedzy i udzielenie niezbędnego wsparcia osobom, które nam zaufają. 

W ramach bezpłatnych zajęć i porad dążymy do podnoszenia jakości usług zapewniając pomieszczenia wyposażone w profesjonalny sprzęt oraz zatrudniając wysoko wykwalifikowaną kadrę:

 • Doradca laktacyjny, zapewniamy między innymi doradztwo w zakresie zalet karmienia piersią, pokonywania problemów i zaburzeń w okresie laktacji
 • Położna, nasze położne pracują na bloku porodowym. W oparciu o ich wiedzę teoretyczną i praktyczną zapewnią odpowiednie przygotowanie
 • Fizjoterapeuta, ćwiczenia prowadzone przez fizjoterapeutkę pomogą przygotować się fizycznie do porodu, a umiejętności nabyte podczas zajęć pozwolą na szybki powrót do formy po narodzinach
 • Lekarz neonatolog, przekaże informacje na temat zdrowotnej oceny noworodka, zwróci uwagę na najważniejsze etapy w rozwoju dziecka
 • Psycholog, opowie o emocjach pojawiających się w trakcie ciąży  oraz o psychologicznych problemach okresu okołoporodowego, zaproponuje techniki relaksu i wyciszenia
 • Instruktor jogi, podczas zajęć uczestniczki uczą się poprawnego oddychania. To niezwykle ważna umiejętność dla kobiety, którą czeka poród naturalnymi siłami. Poprawne oddychanie pozwala się zrelaksować, pozbyć stresu i napięcia
 • Lekarz ginekolog, przybliża temat dotyczący przebiegu ciąży, porodu i połogu, a także ewentualnych interwencji położniczych
 • Dietetyk, podejmie tematykę żywienia kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią

W tym roku mija 5 lat od powstania Klubu Rodzica i Malucha. Klub powstał, z potrzeby zorganizowania miejsca, w którym rodzice dzieci głównie w wieku 0-3 lat będą mogli nawiązać znajomości, aby wzajemnie dzielić się wiedzą i doświadczeniem, miło spędzić czas na zabawach ze swoimi dziećmi, posłuchać specjalistów zaproszonych na spotkania, oraz aby dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności w towarzystwie rówieśników.

Program realizowany jest w gabinecie nr 402 (sala ćwiczeń) i 403 (poradnia) w Przychodni Rejonowej przy ul. Westerplatte 1 w Słupsku

Program finansowany jest przez Miasto Słupsk, a realizowany przez Samodizelny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku

Aktualności

Biuletyn Zdrowie i Rodzina 2/2019 - zapraszamy do lektury

14:11, 2019-07-18

Zapraszamy do lektury drugiego w tym roku numeru biuletynu "Zdrowie i Rodzina". W tym numerze między innymi: 1072.3170.jpg

 • o projekcie „Dziecko w domu” w programie Dzień Dobry TVN,
 • najważniejsze szybkie rozwiązanie – cukrzyca ciążowa,
 • właściwy biustonosz odciąży kręgosłup,
 • nie zwlekaj z wizytą u ginekologa,
 • zadbaj o zęby maluszka,
 • 10 głównych grzechów w żywieniu malucha.

Co jeszcze oferuje mieszkańcom Słupska projekt "Zdrowie - Mama i Ja" w ramach bezpłatnych programów profilaktyki zdrowotnej? Bezpłatne egzemplarze do nabycia są we wszystkich przychodniach rejonowych SPMZOZ w Słupsku, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Słonecznej oraz Urzędzie Miejskim w Centrum Obsługi Mieszkańców. Projekt finansowany jest przez Miasto Słupsk, a realizowany przez SPMZOZ w Słupsku.

Biuletyn "Zdrowie i Rodzina" 2/2019

Aktualności

Wydłużenie terminu składania zaświadczeń lekarza medycyny pracy !

12:45, 2019-07-09

Szanowni rodzice i uczniowie - kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych
w których odbywać się będzie praktyczna nauka zawodu.

W związku z wyznaczeniem przez Pomorskie Kuratorium Oświaty terminu do 10 lipca 2019r na wykonanie badań uczniów i wydania zaświadczeń orzekających o przydatności do wybranego zawodu, SPMZOZ w Słupsku informuje, że nie jest w stanie w tak krótkim terminie przebadać tak ogromnej liczby uczniów (podwójny rocznik).

Z uwagi na tłok w naszych poradniach medycyny pracy, a co za tym idzie na skargi rodziców informujemy, że zwiększyliśmy liczbę godzin pracy lekarzy, a rejestracje pracują na najwyższych „obrotach”.

Bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Dziś Pani Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Słupsku zwołała w trybie pilnym zebranie dyrektorów szkół z praktyczną nauką zawodu i dyrektor SPMZOZ w Słupsku, aby wypracować rozwiązanie tej trudnej dla wszystkich sytuacji.

Podjęto decyzję o wydłużeniu terminu składania do wybranych szkół zaświadczeń lekarza medycyny pracy do 14 sierpnia 2019 r.

Z poważaniem,

Maria Mazur
Dyrektor SPMZOZ w Słupsku

Aktualności

Medale Za Zasługi w Pielęgniarstwie i Położnictwie dla pielęgniarek z SPMZOZ w Słupsku

13:47, 2019-07-04

1066.3167.jpgW Nowym Teatrze m. Witkacego w Słupsku odbyła się uroczystość  z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej. W czasie jej trwania, wręczone zostały przez Przewodniczącą Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Słupsku Medale „Za zasługi w pielęgniarstwie i położnictwie”. Spośród wyróżnionych były pielęgniarki oraz położna z Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku: Katarzyna Drab, Helena Skrodzka, Teresa Stoś, Małgorzata Wąsowska, Wiesława Osińska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

więcej

Aktualności

SPMZOZ na Facebooku !

08:36, 2019-06-17

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na portalu społecznściowym Facebook !

 Kliknij :

1017.2878.jpg

Aktualności

Projekt "Zdrowie - Mama i Ja" - Słupskie Dni Seniora

08:37, 2019-06-10

1048.3137.jpgW imieniu Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Flandria Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku zaprasza do wzięcia udziału w Słupskich Dniach Seniora. Dwudniowa konferencja o tematyce zdrowia i profilaktyki, odbędzie się 13 i 14 czerwca w budynku organizacji pozarządowych przy ul. Niedziałkowskiego 6

Do wydarzenia przyłączył się także projekt "Zdrowie - Mama i Ja" finansowany przez Miasto Słupsk a realizowany przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrotownej.

W dniu 14 czerwca o godz. 11:30 zapraszamy na wykład „Jak dbać o sprawność umysłową osób starszych”, który poprowadzi Krystyna Mazurkiewicz z Poradni Planowania Rodziny.

Ponadto zainteresowani będą mogli bezpłatnie skorzystać z szeregu badań profilaktycznych, takich jak np. analiza składu ciała czy pomiary: glukozy, ciśnienia tętniczego krwi, zawartości tkanki tłuszczowej.

Aktualności

Bezpieczne wakacje - podsumowanie

11:18, 2019-06-06

Wakacje to czas odpoczynku dzieci, młodzieży oraz ich rodziców. To również czas na realizację długo oczekiwanych podróży. Recept1045.2991.jpgą na udane wakacje jest właściwe przygotowanie się do nich, świadomość i unikanie zagrożeń, tak aby pamiątką z nich nie były przykre wspomnienia, tylko radość z mile spędzonych chwil.

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku wraz z pracownikami z SPMZOZ w Słupsku przeprowadzili zapowiedziane kilka dni temu działania skierowane do rodziców, mające na celu uświadomienie żagrożeń wynikających z nieprawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych a także zminimalizowanie zagrożeń wynikających z zagubienia dziecka podczas planowanego wypoczynku.

Prawie każdy rodzic zna uczucie strachu, jakie ogarnia człowieka, gdy orientuje się, że jego dziecka nie ma koło niego, dlatego na ulicach miasta rozdawane były specjalne opaski na rękę dziecka. Opaska posiada miejsce, gdzie mozna wpisać nr telefonu do opiekuna, dlatego jest bardzo przydatna w takich właśnie sytuacjach.

W ostatnim dniu akcji funkcjonariusze czekali na przedszkolaków i ich rodziców przed wejściem do przedszkola i pytali, czy dzieci zawsze jeżdżą w fotelikach oraz czy ich rodzice zawsze zapinają pasy bezpieczeństwa w trakcie jazdy samochodem, zwracając uwagę że bezpieczeństwo podczas jazdy to najważniejsze zadanie każdego kierowcy szczególnie, gdy samochodem podróżują również najmłodsi członkowie rodziny.

Akcja profilaktyczna pn. "Bezpieczne Wakacje" zorganizowana została przez Komendę Miejską Policji w Słupsku oraz Projekt "Zdrowie - Mama i Ja" finansowany jest ze środków Miasta Słupska, a realizowany przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

więcej

Aktualności

Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

14:18, 2019-06-03

 

1044.2990.jpgW celu aktywizacji słupskich mieszkańców Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrwotnej  ramach działań projektu "Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną zaprasza na spotkanie, którego tematem będzie Wpływ alkoholu na życie społeczne, rodzinne.

termin: 08.06.2019 godz. 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna

Spotkania odbywają cyklicznie się w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. Więcej na temat projektu można dowiedzieć się pod nr tel. 059 847 45 09 – koordynator projektu Klimczuk Dorota oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej mieszczącej się przy ul. Grodzkiej 3.

Aktualności

"Bezpieczne wakacje" - akcja profilaktyczna

13:39, 2019-05-31

Szkoła Rodzenia projektu „Zdrowie – Mama i Ja” w Słupsku oraz Komenda Miejska Policji w Słupsku zachęca 1041.2919.jpgdo udziału w akcji „Bezpieczne Wakacje” skierowanej do rodziców i dzieci.

Pierwszy etap to uświadomienie jak ważne jest prawidłowe zapinanie pasów fotelików samochodowych. Akcja skierowana jest do rodziców i do wszystkich dorosłych, którzy przewożą w samochodach dzieci.

Drugi etap ma na celu przypominanie rodzicom o potencjalnych zagrożeniach i zapobieganiu zagrożeń. Z tej okazji dla najmłodszych zostały przygotowane specjalne opaski, na których znajduje się miejsce na wpisanie numeru telefonu do rodzica lub opiekuna. Kiedy maluch oddali się od rodzica, osoba, która go odnajdzie, mogła szybko skontaktować się z opiekunem.

Akcja pt. „Bezpieczne wakacje” odbędzie się w dniach 04-06.06.2019 na terenie miasta, a poprzedzona będzie spotkaniem policjantów z kobietami w ciąży, które odbędzie się w dniu 04 czerwca w Szkole Rodzenia przy ul. Westerplatte 1

Plan akcji:

04.06.2019 g.12:00 spotkanie funkcjonariuszy Policji z kobietami, w siedzibie Szkoły Rodzenia w Słupsku przy ul. Westerplatte. Podczas pogadanki policjanci omówią nowe zasady przepisów ruchu drogowego, porozmawiają o prawidłowym przewożeniu dzieci w fotelikach samochodowych

05.06.2019 g.12:00 na terenie Parku Kultury i Wypoczynku z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych zostaną rozdane specjalne kolorowe wygodne jednorazowe opaski niezgubki.

06.06.2019 g.08:00 Funkcjonariusze na terenie słupskich przedszkoli będą zwracali uwagę na pojazdy dowożące dzieci do placówki przedszkolnej, w tym przewożenie dzieci w sposób bezpieczny, czyli w fotelikach i zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Organizatorzy akcji: Komenda Miejska Policji w Słupsku oraz projekt „Zdrowie – Mama i Ja”. Projekt realizowany jest przez SPMZOZ w Słupsku, a finansowany przez Miasto Słupsk.

 

 

Aktualności

Projekt Zdrowie - Mama i Ja w plenerze

09:46, 2019-05-29

Letnie spotkania na trawce - Letnie spotkanie przy kawce1035.2912.jpg "JOGA W PARKU"

Zaczynamy 31.05.2019r. godz.: 11:00

Szkoła Rodzenia "Jakość narodzin Jakość życia" zaprasza na spotkanie, które będzie doskonałą okazją do poznania innych mam oraz ich małych dzieci. Spotkanie rozpoczniemy ćwiczeniami Jogi, które poprowadzi profesjonalna instruktorka ze Słupskiego Domu Jogi. 

Należy zaopatrzyć się w koce, kosze ulubionego jedzenia i doskonały humor :)

Zapewniamy doskonałą pogodę !!!!
Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas