Aktualności

Życzenia Świąteczne

11:56, 2017-04-13

Życzenia Świąteczne

Aktualności

Rozmawialiśmy o depresji z młodzieżą

15:01, 2017-04-10

Światowy Dzień ZdrowiaZ okazji Światowego Dnia Zdrowia specjaliści z projektu "Zdrowie - Mama i Ja" zaprosili uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, aby opowiedzieć o tym jak rozpoznać objawy i czym jest depresja, która niestety dotyka coraz więcej młodych osób. Spotkanie prowadził psycholog Krzysztof Nowak - Moszczyński z Poradni Planowania Rodziny. W dniu 7 kwietnia obchodzony jest również Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji Prezydent Miasta Słupska Robert Biedroń wraz z Dyrektor Marią Mazur odwiedzali przychodnie miejskie SPMZOZ w Słupsku. W przychodni przy ul. Westerplatte 1 Prezydent przywitał się z młodzieżą biorącą udział w obchodach oraz udzielił wywiadu do programu Zdrowie i Rodzina realizowanego w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja". Projekt realizowany jest przez SPMZOZ w Słupsku, a finansowany przez Miasto Słupsk.

więcej

Wydarzenia

Światowy Dzień Zdrowia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Słupsku

11:26, 2017-04-07

726.1372.jpgDnia 06-04-2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Słupsku, w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, zorganizowane zostało spotkanie młodzieży z lekarzem stomatolog, Panią Teresą Fehrenbach, która od kilku lat zajmuje się promocją zdrowia. Pani doktor w bardzo interesujący sposób przedstawiła młodzieży problemy zdrowotne, wynikające z niewłaściwej higieny jamy ustnej oraz korzyści z prawidłowego dbania o swoje uzębienie. Dodatkowo młodzież przygotowała stoły ze zdrową żywnością. W obchodach udział wzięła przedstawicielka Urzędu Miasta – inspektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, Pani Joanna Szulc. W przygotowaniu Światowych Dni Zdrowia, aktywny udział wzięła Dyrekcja szkoły, pielęgniarki szkolne: Danuta Pawlak, Grażyna Stępień, pedagodzy szkolni oraz młodzież.

więcej

Aktualności

7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia 2017. Depresja - porozmawiajmy o niej.

11:43, 2017-04-05

694.1362.jpgTematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 jest depresja.

Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności, a niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku depresja może być przyczyną samobójstwa i jest drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat.

Ale depresji można zapobiegać i można ją leczyć. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać lub leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy.

więcej

Aktualności

SPMZOZ w Słupsku zrealizuje projekt cyfryzacji swoich placówek

11:47, 2017-03-24

658.1328.jpgDyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku Maria Mazur podpisała umowę z Marszałkiem Województwa Pomorskiego na dofinansowanie projektu : "Wdrożenie systemu elektronicznej dokumentacji medycznej z funkcjonalnością przesyłu danych obrazowych w podmiotach leczniczych subregionu słupskiego wraz z niezbędną infrastrukturą".

SPMZOZ jest liderem projektu, który będzie realizowany w partnerstwie ze Szpitalem Miejskim w Miastku i Centrum Zdrowia "Salus" w Słupsku.

Ogólna wartość  projektu to 7.913.350,64 dofinansowanie wynosi 5.720.612,99 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach  Osi Priorytetowej 7 Zdrowie, Działanie 7.2 Systemy informatyczne i telemedyczne.

więcej
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW »
Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas