Aktualności

Zdrowomocni - ponad 100 kg zgubionych!

14:15, 2017-06-29

Zdrowomocni27 czerwca odbyło się kolejne spotkanie Klubu Zdrowomocni. Tym razem nie w przychodni, a w jednej ze słupskich kawiarni, gdzie uczestnikom zostały wręczone dyplomy podsumowujące kilkumiesięczną pracę nad zmianą swoich codziennych nawyków żywieniowych. Największą nagrodą dla osób uczestniczących w klubowych spotkaniach są zgubione kilogramy oraz lepsze samopoczucie. Zmiany, których dokonali Klubowicze wymagały od nich ogromnego wysiłku i wytrwałości. Pod opieką specjalistów: dietetyka Magdaleny Tańskiej oraz doradcy żywieniowego Sylwii Laskowskiej, waga Zdrowomocnych od pierwszego ważenia w lutym br. zmalała w sumie o 105 kg! Kolejny nabór do Klubu Zdrowomocni już we wrześniu.

Spotkania Klubu kierowane są do osób, które chcą w zdrowy sposób uzyskać prawidłową masę ciała, a którym brakuje motywacji do działania, a także czują się osamotnione ze swoim problemem. Kogo można spotkać w Klubie „Zdrowomocni”? Przede wszystkim wyjątkowych ludzi – zarówno specjalistów z Poradni Promocji Zdrowia, jak i osoby, które chcą prowadzić zdrowy tryb życia. Spotkania z osobami, które już znacznie zredukowały swoją masę ciała dodatkowo zmotywują do zmiany swoich codziennych nawyków żywieniowych.

Spotkania w ramach Klubu są bezpłatne i odbywają się w sali Szkoły Rodzenia – na III piętrze Przychodni Rejonowej przy ulicy Westerplatte 1 w Słupsku. Więcej informacji na temat spotkań można uzyskać w Poradni Promocji Zdrowia pod nr telefonu 59 844 76 16.

Poradnia Promocji Zdrowia jest częścią projektu „Zdrowie Mama i Ja” finansowanego przez Miasto Słupsk. Projekt realizowany jest przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

więcej

Aktualności

Nowy cyfrowy aparat RTG w SPMZOZ w Słupsku

12:00, 2017-06-21

747.1592.jpg         SPMZOZ w Słupsku zakupił z własnych środków wysokiej klasy cyfrowy aparat rtg do zdjęć płuc i kości. Aparat japońskiej produkcji, przeszedł wszystkie testy i odbior y. Wyposażony jest w dwa detektory o najwyższej w swojej klasie rozdzielczości, co sprawia, że zdjęcia są bardzo dokładne. Wykonane zdjęcia są przesyłane bezpośrednio do stacji opisowej lekarza radiologa, a pacjent otrzymuje je na płycie CD.
          Zdjęcia zlecane przez poradnię chirurgii urazowo-ortopedycznej przesyłane są na specjalny monitor lekarza ortopedy. Taka metoda zapewnia naszym pacjentom szybszą i dokładniejszą diagnozę. Wyeliminowana została konieczność wywoływania zdjęć na kliszach, przy użyciu szkodliwych dla środowiska wywoływaczy i utrwalaczy. Pełna automatyka procesu diagnostyki sprawia, że praca techników i lekarzy jest bardziej komfortowa.
          SPMZOZ już posiadał trzy aparaty cyfrowe: mammograf, pantomograf oraz aparat do zdjęć pojedyńczych zębów. Ostatnim etapem informatyzacji Zakładu Rentgenodiagnostyki będzie ucyfrowienie analogowego aparatu do zdjęć kostno-płucnych, co zostanie zrealizowane do końca września 2018 r. Zakupione zostanie też oprogramowanie informatyczne umożliwiające utworzenie systemu teleradiologii, pozwalające na wysyłanie zdjęć na komputery wszystkich naszych lekarzy. Wydatki na ten cel pochodzić będą częściowo z funduszy europejskich.

Aktualności

Przedszkolaki z Wrześcia dla pacjentów przychodni

14:52, 2017-06-09

745.1588.jpgSPMZOZ w Słupsku jest jedną ze 162 placówek zdrowotnych z całej Polski, którą w tym roku wspiera Fundacja Zaczytani. Misją Fundacji jest wsparcie dzieci, młodzieży oraz dorosłych przebywających w takich placówkach oraz promowanie czytelnictwa. Każdego roku w akcje angażuje się  setki osób działających aby wspólnie inspirować i pomagać. Akcja została objęta Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Ministra Praw Pacjenta oraz Prezydentów zaczytanych miast. Do akcji przyłączył się Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej we Wrześciu. Dzięki zebranym książkom nasze kąciki czytelnicze w przychodniach wzbogaciły sie o ponad 100 pozycji dla dzieci i dorosłych. Przedszkolaki wraz z opiekunkami osobiście dostarczyły książki. Przedszkole otrzymało pisemne podziękowania za przekazane dary. Panie pielęgniarki środowiskowo-rodzinne z Przychodni Rejonowej przy ul. Wojska Polskiego zaprosiły dzieci na małą wycieczkę po gabinetach lekarskich, gdzie pokazały im podstawowe narzędzia lekarskie oraz zapoznały dzieci z pracą pielęgniarki. Na koniec przedszkolakom zostały wręczone symboliczne upominki.

więcej

Aktualności

"Zdrowie - Mama i Ja" - profilaktyka w plenerze

14:30, 2017-06-09

744.1566.jpgWraz z nadejściem cieplejszych dni promocja zdrowia przeniosła sie poza mury przychodni. Specjaliści projektu "Zdrowie - Mama i Ja" prowadzą edukację oraz profilaktykę zdrowotną w plenerze z okazji, np. Dnia Matki czy Dnia Dziecka. W maju oraz w pierwszych dniach czerwca projekt brał udział w akcjach:

- Salwa Festiwal 03.05.2017 r. - badania profilaktyczne, edukacja zdrowotna

- Piknik Historyczno - Literacki 06.05.2017 r. - badania profilaktyczne, edukacja zdrowotna

- Piknik z okazji Dnia Matki 26.05.2017 r. - organizowany przez Szkołę Rodzenia. Warsztaty dla młodych matek z dziećmi

- Dzień Wyjątkowej Mamy 27.05.2017 r. - organizowany przez Stowarzyszenie Wiatraczek - edukacja zdrowotna

- Dni Kobylnicy 28.05.2017 r. - badania profilaktyczne, edukacja zdrowotna

- Festyn rodzinny Rodzino trzymaj formę 02.06.2017 r. - badania profilaktyczne, edukacja zdrowotna

- Festyn Rodzinny Zdrowa szkoła - zdrowy uczeń 03.06.2017 r. - edukacji w zakresie higieny jamy ustnej

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych wydarzeń.

więcej

Aktualności

Medale Za Zasługi w Pielęgniarstwie i Położnictwie dla pielęgniarek z SPMZOZ w Słupsku

10:46, 2017-06-02

743.1564.jpg29 maja 2017r. w Nowym Teatrze m. Witkacego w Słupsku odbyła się uroczystość  z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, połączona z  60 leciem istnienia Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego. W czasie jej trwania, wręczone zostały przez Przewodniczącą Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Słupsku dr Elżbietę Grygorowicz Medale „Za zasługi w pielęgniarstwie i położnictwie”. Uhonorowanych zostało 51 pielęgniarek i położnych z  regionu słupskiego z różnych placówek medycznych. Spośród wyróżnionych były pielęgniarki z Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku: Helena Korewo, Barbara Janusik, Wanda Wiśniewska, Mariola Dyśko. Po przekazaniu słów uznania za wykonywaną pracę, życzeń oraz kwiatów uroczystość zakończyła się wystawieniem sztuki "Mayday 2".

więcej
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW »
Elektroniczne zamówienie recepty Projekt dofinansowany z funduszy europejskich Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych Oceń nas