Aktualności

Światowy Tydzień Karmienia Piersią

14:09, 2014-08-01

377.532.jpgW dniach od 1 do 7 sierpnia obchodzony jest Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Inicjatorem akcji organizowanej już po raz 24 jest międzynarodowa organizacja WABA (World Alliance Breastfeeding Action), której celem jest upowszechnienie karmienia piersią na świecie i zwrócenie uwagi na ważne aspekty i korzyści z tego wynikające – ekonomiczne, zdrowotne i obyczajowe.

więcej

Aktualności

Testy na alergię z krwi w ofercie laboratorium SPMZOZ w Słupsku

09:10, 2014-07-16

376.512.jpgOd lipca bieżącego roku Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej przy ulicy Tuwima 37 w Słupsku wykonuje testy na alergię z krwi. Badanie polega na oznaczeniu swoistych przeciwciał klasy IgE obecnych we krwi, powodujących reakcję alergiczne. W każdym profilu alergicznym (wziewnym, pediatrycznym wziewnym, pediatrycznym, pokarmowym, atopowym, jady owadów) są badane reakcje krzyżowe alergenów z wykorzystaniem nowego markera CCD.

więcej

Aktualności

"Beauty & Zdrowie" - zadbaj o siebie na urlopie!

08:26, 2014-07-16

375.509.jpgW lipcowe i sierpniowe wtorki na terenie  Centrum Handlowego Jantar w Słupsku przy ulicy Szczecińskiej 58 personel Poradni Promocji Zdrowia Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej zaprasza do bezpłatnego wykonania podstawowych badań - pomiaru poziomu cukru, cholesterolu oraz ciśnienia.

więcej

Aktualności

"Dziecko w domu" - program edukacyjny dla młodzieży

11:01, 2014-06-12

373.482.jpg

Poradnia Planowania Rodziny w bieżącym roku szkolnym rozpoczęła realizację  programu edukacyjnego „Dziecko w domu”. Głównym założeniem programu jest edukacja w zakresie świadomego rodzicielstwa skierowana do uczniów ostatnich  klas gimnazjum oraz ich rodziców. Program realizowany jest z wykorzystaniem symulatorów niemowlęcia RealCare Baby, lalek wyposażonych w system komputerowy, które odzwierciedlają prawdziwe zachowania niemowląt.

więcej

Aktualności

Kolejna edycja programu "Badam się" dla Słupszczanek

10:04, 2014-05-15

369.412.jpg"Badam się" to program dedykowny kobietom w wieku 31 – 40 lat, które powinny wykonywać badanie USG co dwa lata. Przy systematycznej kontroli, badaniu  palpacyjnym, a także dzięki  wykonywaniu USG można wykryć guzki na etapie, gdy są małe i łatwiejsze do wyleczenia. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym  kobiet w wieku powyżej 40 roku życia, z tendencją wzrostu w wieku 50 lat. Około 75% kobiet zapada na tę chorobę w wieku 40 – 50 lat. 

więcej

Wybierz swojego lekarza

Wybierz swojego lekarza

Zapraszamy do dokonywania wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

więcej

Dla niepełnosprawnych

Bez barier

więcej

Zdrowie - Mama i Ja

Zdrowie - Mama i Ja

więcej

Prawa Pacjenta

Karta Praw Pacjenta

więcej