Aktualności

Piękny uśmiech przedszkolaka - wizyta w gabinecie stomatologicznym

09:49, 2016-04-27

506.1085.jpgW dniu 22 kwietnia dzieci z Przedszkola Zamkowego nr 2 w Słupsku odwiedziły gabinet stomatologiczny w Przychodni Rejonowej przy ul. Tuwima. Spotkanie odbyło się z inicjatywy przedstawicieli przedszkola w ramach realizowanego w nim programu "Dzieciństwo bez próchnicy". Dzieci zapoznały się z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, urządzeniami i narzędziami dentystycznymi. Pani stomatolog rozmawiała z dziećmi o higienie jamy ustnej, o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz wyjaśniła i pokazała dzieciom jak prawidłowo czyścić zęby. Dzieci zapoznały się również z działaniem sprzętu stomatologicznego. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane wyposażeniem gabinetu, zadawały mnóstwo pytań. Kolejną atrakcją była możliwość siedzenia na fotelu dentystycznym, który jak się okazało wcale nie jest taki straszny. Pani stomatolog zachęcała dzieci do kontrolowania ząbków w gabinecie. Na zakończenie spotkania dzieci dostały symboliczne upominki - naklejki oraz kolorowanki. Wzbogacone o nowe doświadczenia, pełne pozytywnych wrażeń wróciły do przedszkola. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania.

więcej

Aktualności

Trwają zapisy do nowego lekarz POZ, Agnieszki Nowak w przychodni przy ul. Tuwima 37

07:39, 2016-04-19

504.1082.jpgSPMZOZ w Słupsku serdecznie zaprasza do wyboru Pani Agnieszki Nowak jako swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.
Lekarz Agnieszka Nowak jest absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu, specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych. Posiada doświadczenie pracy na oddziale chorób wewnętrznych i nefrologii.
Pani doktor systematycznie się dokształca, ma bardzo dobry kontakt z pacjentami, jest osobą pogodną, życzliwą i empatyczną.

Jednocześnie zachęcamy, do dokonywania wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej poz w każdej przychodni należącej do SPMZOZ w Słupsku. Więcej informacji na stronie: WYBÓR LEKARZA POZ

Aktualności

Światowy Dzień Zdrowia 2016 - Pokonaj cukrzycę!

11:33, 2016-04-04

500.1081.jpgKażdego roku Światowa Organizacja Zdrowia wybiera kluczową kwestię zdrowia i zachęca ludzi z wszystkich grup wiekowych i różnych środowisk do podejmowania działań, które podkreślają wagę danego  problemu zdrowotnego. W tym roku jest to tematyka cukrzycy.
W dniu 7 kwietnia w  Galerii Podkowa przy ul. Starzyńskiego w godzinach 10.00 – 12.00 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupsku we współpracy z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Słupsku oraz Poradnią Promocji Zdrowia organizują stoisko profilaktyczno – edukacyjne, gdzie będzie można wykonać badanie na poziom cukru we krwi, uzyskać informacje na temat zdrowego stylu życia, zmierzyć tlenek węgla w wydychanym powietrzu u czynnych palaczy oraz określić wskaźnik masy ciała BMI. Na miejscu dostępne będą materiały edukacyjne podnoszące zdrowotną świadomość społeczeństwa.

więcej

Aktualności

Życzenia Wielkanocne

09:44, 2016-03-23

498.1079.jpg

Aktualności

Mamy karmiące piersią mile widziane - Galeria zdjęć

08:43, 2016-03-21

496.1059.jpgW ramach działalności projektu "Zdrowie - Mama i Ja" oraz zwrócenia uwagi na dyskryminowanie kobiet karmiących piersią w miejscach publicznych, w marcu odbyły się dwie wystawy fotograficzne ogólnopolskiego projektu The Milky Way. Wystawy miały na celu upowszechnianie karmienia piersią wśród przyszłych matek oraz oswajanie społeczeństwa z widokiem kobiety karmiącej. Jako projekt profilaktyczny dążymy do tego, aby dzieci były zdrowe, dlatego chcemy okazać szacunek kobietom karmiącym piersią, poprzez tworzenie dla nich bezpiecznej przestrzeni w naszym mieście. W pięciu przychodniach rejonowych  SPMZOZ-u oraz słupskim ratuszu powstały przyjazne miejsca dla rodziców z dziećmi, w których kobieta będzie mogła w spokoju nakarmić piersią maluszka lub je przewinąć. Takie miejsce ma zapewnić kobiecie poczucie intymności. Mamy nadzieję, że za naszym przykładem pójdą kolejne obiekty, w których mama odnajdzie komfort podczas karmienia piersią. Zapraszamy do galerii zdjęć z ostatnich wydarzeń promujących karmienie piersią w naszym mieście.

więcej
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW »

Zdrowie - Mama i Ja

Zdrowie - Mama i Ja

więcej

Dla niepełnosprawnych

Bez barier

więcej