Aktualności

Profilaktyka próchnicy w słupskich przedszkolach

08:27, 2016-02-05

478.1013.jpg

W związku z niekorzystnymi danymi epidemiologicznymi dotyczącymi występowania próchnicy wśród małych dzieci, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku od listopada 2015 roku realizuje działania edukacyjno-profilaktyczne z zakresu zdrowia jamy ustnej w słupskich przedszkolach oraz żłobkach. Spotkania z dziećmi prowadzone są przez higienistkę stomatologiczną, która wraz ze swoimi pomocnikami – smokami, pokazuje dzieciom jak dbać o ząbki.

Aby wyrobić prawidłowe nawyki już od najmłodszych lat, edukacja zdrowotna odbywa się również podczas spotkań z rodzicami. Bardzo ważne jest uświadomienie rodziców o konieczności wykonywania zabiegów higienicznych, racjonalnym odżywianiu i okresowej kontroli zębów przez stomatologa. Zapraszamy wszystkie przedszkola oraz żłobki do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej dla najmłodszych oraz ich rodziców. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 059 84 74 509.
Powyższe działania realizowane są w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja” realizowanego przez SPMZOZ w Słupsku, a finansowanego przez Miasto Słupsk.

więcej

Aktualności

Dni Zdrowia Babci i Dziadka w CH Jantar - galeria zdjęć

08:00, 2016-01-25

473.939.jpg W dniach 21 - 22 stycznia w Centrum Handlowym Jantar odbyły się bezpłatne konsultacje zdrowotne przeprowadzane przez Poradnię Promocji Zdrowia. W ramach "Dni zdrowia Babci i Dziadka", seniorzy mogli skorzystać z badań oraz porad profilaktycznych niezbędnych do zachowania dobrej kondycji. W ciągu dwóch dni kilkadziesiąt osób starszych sprawdziło stan swojego zdrowia w zakresie: pomiar poziomu glukozy, cholesterolu i trójglicerydów, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, analiza składu ciała – przedstawienie zawartości składników ciała, czyli procentowego udziału wody, tłuszczu, masy mięśniowej, profilaktyka raka piersi – instruktaż samobadania piersi na fantomie, porady dotyczące zdrowego stylu życia.

Dodatkowo, w trakcie „Dni zdrowia Babci i Dziadka”, seniorzy mogli uzyskać informacje i materiały dotyczące badań profilaktycznych, takich jak: mammografia, cytologia oraz densytometria.

Badania odbyły się  w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja”, realizowanego przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, przy finansowaniu przez Miasto Słupsk. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

więcej

Aktualności

Badania profilaktyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka w CH Jantar

08:02, 2016-01-20

472.930.jpg

Aktualności

SPMZOZ w Słupsku podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12:27, 2016-01-11

10 stycznia odbył się 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas, którego zbierano pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych i dla godnej opieki ludzi w podeszłym wieku. Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku wsparł akcję poprzez udzielanie porad w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Odwiedzający Ratusz mogli wykonać bezpłatnie pomiar glukozy, cholesterolu, trójglicerydów oraz ciśnienia tętniczego krwi. Badania przeprowadzone zostały przez Poradnię Promocji Zdrowia, działającą w Przychodni Rejonowej przy ul. Westerplatte 1.

467.927.jpg

więcej

Aktualności

Życzenia świąteczne

11:48, 2015-12-21

466.926.jpg

Wybór lekarza POZ

39.9.jpg

więcej

Dla niepełnosprawnych

Bez barier

więcej

Zdrowie - Mama i Ja

Zdrowie - Mama i Ja

więcej

Prawa Pacjenta

Karta Praw Pacjenta

więcej