Aktualności

Policjanci rozdali odblaski - widoczny wózek!

10:22, 2017-02-15

641.1286.jpgW ramach akcji profilaktycznej "Błyśnij miłością do dziecka" zorganizowanej przez Komendę Miejską w Słupsku oraz projekt "Zdrowie - Mama i Ja", słupscy policjanci oraz pracownicy SPMZOZ w Słupsku w dniu 14 lutego rozdawali na ulicach miasta elementy odblaskowe rodzicom spacerującym z dziećmi w wózkach. Akcja zorganizowana została w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych dzieci. Miała na celu uświadomienie rodzicom jak bardzo słabo są widoczni dla kierowców – gdy nie mają elementów odblaskowych. Podsumowanie akcji odbędzie się w dniu 17 lutego, o godz. 13.00 w Szkole Rodzenia, podczas spotkania w Klubie Rodzica i Malucha. Projekt "Zdrowie - Mama i Ja" finansowany jest ze środków Miasta Słupska, a realizowany przez Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

więcej

Aktualności

Mama wraca do pracy - bezpłatne warsztaty

08:05, 2017-02-14

639.1281.jpgCentrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Słupsku oraz Szkoła Rodzenia "Jakość narodzin - jakość życia" zapraszają w dniu 17 lutego o godz. 12.00 na bezpłatne warsztaty "Mama wraca do pracy". Warsztaty kierowane są do kobiet, które szykują się do powrotu do pracy po urlopie związanym z wychowywaniem dziecka.
W trakcie warsztatów specjaliści pomogą uczestniczkom dokonać analizy potencjału osobistego oraz określić ich cel zawodowy. Przedstawione zostaną najskuteczniejsze metody poszukiwania pracy oraz prawa mamy pracującej. Warsztaty odbędą się w siedzibie Szkoły Rodzenia, przychodnia rejonowa przy ul. Westerplatte 1. Osoby chętne prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się. Zapisów można dokonywać telefonicznie: 59 844 76 21, drogą mailową: szkolarodzenia@spmzoz-slupsk.pl lub osobiście w Szkole Rodzenia. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty organizowane są w ramach spotkań Klubu Rodzica i Malucha, które dają możliwość rodzicom podzielenia się problemami dotyczącymi rodzicielstwa i wychowywania dzieci oraz czas na wspólną zabawę z maluchami. Jest to również sposobność zasięgnięcia informacji i porady od specjalistów zapraszanych na klubowe spotkania. Powyższe działania realizowane są w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk, a realizowanego przez SPMZOZ w Słupsku.

Aktualności

Błyśnij Miłością Do Dziecka - akcja profilaktyczna

09:57, 2017-02-08

637.1279.jpgKomenda Miejska Policji w Słupsku oraz Projekt „Zdrowie – Mama i Ja” finansowany przez Miasto Słupsk i realizowany przez SPMZOZ w Słupsku, pragną zaprosić Państwa na akcję profilaktyczną związaną z bezpieczeństwem najmłodszych uczestników ruchu drogowego – dzieci przewożonych w wózkach dziecięcych. Akcja pt. „Błyśnij miłością do dziecka” odbędzie się w dniu 14 lutego na terenie miasta i powiatu słupskiego, a poprzedzona będzie spotkaniem policjantów z kobietami w ciąży, które odbędzie się w dniu 10 lutego 2017 r.

W dniu 10 lutego o godz. 13.30 w siedzibie Szkoły Rodzenia w Słupsku przy ul. Westerplatte 1, odbędzie się spotkanie policjantów słupskiej komendy z kobietami w ciąży. Ma ono na celu uświadomienie rodzicom, jak ważne jest bezpieczeństwo ich pociech. Podczas spotkania, policjanci omówią i w praktyce wskażą prawidłowy sposób zapinania i przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Omówią aktualne przepisy ruchu drogowego w zakresie przewożenia dzieci oraz zwrócą uwagę na istotę posiadania elementów odblaskowych.

W ramach prowadzonej akcji, w dniu 14 lutego słupscy policjanci wspólnie z pracownikami Szkoły Rodzenia, będą wyposażać wózki dziecięce w elementy odblaskowe. Będziemy w Parku Kultury i Wypoczynku o godz. 12.30, a w rejonie ulic Starzyńskiego, W. Polskiego i Sienkiewicza o godz. 13.30. Tego dnia, dla mieszkańców powiatu słupskiego odblaski przekażą właściwi terytorialnie dzielnicowi. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

Aktualności

Drugi odcinek programu Telewizji Słupsk pn. "Zdrowie i rodzina"

10:56, 2017-02-07

636.1278.jpgZapraszamy do obejrzenia drugiego odcinka programu pn. "Zdrowie i rodzina". W drugim odcinku dowiedza się Państwo o nowo powstałym Klubie "Zdrowomocni", skierowanym do osób, które w zdrowy sposób chcą zrzucić zbędne kilogramy. Pokażemy Państwu jak działa Klub Rodzica i Malucha oraz Poradnia Preluksacyjna. Program przygotowywany jest w ramach projektu "Zdrowie - Mama i Ja" finansowanego przez Miasto Słupsk, a realizowanego przez SPMZOZ w Słupsku.

Zdrowie i rodzina, odc. 2

Aktualności

Pierwsze spotkanie Klubu "Zdrowomocni"

08:54, 2017-01-10

627.1264.jpgW ramach Poradni Promocji Zdrowia (realizowanej przez SPMZOZ w Słupsku, a finansowanej przez Miasto Słupsk) powstaje Klub "Zdrowomocni". Spotkania Klubu skierowane są do osób chcących uzyskać prawidłową masę ciała, ale którym brakuje motywacji, czują się osamotnione z problemem nadwagi. To również doskonała okazja do poznania innych osób, które chcą prowadzić zdrowy styl życia i zgubić zbędne kilogramy. Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 stycznia 2017 r. o godz. 16.30 w Przychodni Rejonowej przy ul. Westerplatte 1, w sali Szkoły Rodzenia (III piętro). Szczegółowe informacje pod nr telefonu 59 844 76 16. Serdecznie zapraszamy!

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW »
Elektroniczne zamówienie recepty Oceń nas Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych