Aktualności

Promocja zdrowia w Środowiskowym Domu Samopomocy

15:06, 2016-09-23

577.1191.jpgSpecjalne spotkanie dotyczące profilaktyki zdrowia, przygotował dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, personel Poradni Promocji Zdrowia. Wydarzenie było kolejnym punktem współpracy SPMZOZ w Słupsku z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie.

Spotkanie przygotowano specjalnie dla podopiecznych ŚDS we wtorek 20 września. Uczestnicy akcji w trakcie wykładu poznali zasady zdrowego odżywiania się, mogli także zbadać poziom cholesterolu oraz glukozy we krwi – To badania profilaktyczne – wyjaśnia Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR – Dzięki nim nasi podopieczni mogą zorientować się czy są w dobrej formie. Natomiast kadra ma informacje o stanie zdrowia podopiecznych i możliwości skierowania ich na dalsze badania. Sami również chętnie korzystamy z tej opcji, gdyż zawsze brakuje czasu na zadbanie o własne zdrowie – dodaje.

SPMZOZ w Słupsku w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja”  z MOPR, od kilku lat aktywnie współpracują na rzecz profilaktyki i promocji zdrowia podopiecznych Ośrodka. Tylko do czerwca 2016 roku zorganizowano 20 spotkań m.in. dla seniorów Dziennego Domu Pomocy Społecznej, uczestników Klubu Aktywności i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, w trakcie których zainteresowane osoby mogły się przebadać, zdobyć wiedzę o zdrowiu, psychologii autorozwoju i innych aspektów podnoszących jakość życia.

Kolejną wspólną akcję obie jednostki zaplanowały już na 29 września, w trakcie obchodów 35 lecia działalności Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Jaracza 9. Placówki działającej na rzecz seniorów.

Poradnia Promocji Zdrowia jest jednym z programów profilaktycznych projektu "Zdrowie - Mama i Ja". Projekt realizuje SPMZOZ w Słupsku. Finansowany jest przez Miasto Słupsk.

więcej

Aktualności

W sporcie nie ma wieku ani granic! Emocje na słupskim stadionie

10:39, 2016-09-13

574.1150.jpgW minioną sobotę na stadionie 650-lecia odbył IV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Gryfa Słupskiego Miast Partnerskich Słupska, Grodna i Wilna oraz Superjuniorów.  Nie zabrakło sportowych emocji, gdyż każdy zespół chciał zdobyć jak najwięcej wyróżnień oraz nagród. Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Zdrowotnej w Słupsku włączył się w imprezę poprzez ufundowanie dla wygranych drużyn, trzech pakietów badań laboratoryjnych, zawierających badania dobrane specjalnie pod kątem mężczyzn (morfologia, OB, badanie ogólne moczu, glukoza, alat, aspat, cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy). Ponadto Poradnia Promocji Zdrowia działająca w ramach projektu „Zdrowie – Mama i Ja”, finansowanego przez Miasto Słupsk,  wraz z Państwowym Inspektoratem Sanitarnym w Słupsku prowadzili podczas imprezy edukację zdrowotną oraz badania profilaktyczne. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz na stronę internetową http://fkoldboje.tp3.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=31, gdzie można uzyskać więcej informacji podsumowujących to wydarzenie.

więcej

Aktualności

Zdrowie na boisku

12:30, 2016-09-05

571.1147.jpgW imieniu Stowarzyszenia Sportowego FK Oldboje Słupsk zapraszamy na IV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Gryfa Słupskiego i Superjuniorów, który odbędzie się w dniu 10.09.2016 roku na obiektach stadionu 650 - lecia Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupsku, przy ul. Madalińskiego 1. Partnerzy wydarzenia Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, w ramach działań Poradni Promocji Zdrowia finansowanej przez Miasto Słupsk oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupsku zapraszają uczestników imprezy oraz gości w godz. 10.00 – 12.00 do skorzystania ze stoiska profilaktyczno – edukacyjnego, gdzie będzie można uzyskać informacje na temat zdrowego stylu życia bez używek, zmierzyć tlenek węgla w wydychanym powietrzu u czynnych palaczy, określić  BMI oraz przy użyciu alkogogli sprawdzić stan po spożyciu alkoholu. Wykonywane będą również pomiary ciśnienia tętniczego krwi, poziom glukozy i cholesterolu oraz analiza składu ciała. Na miejscu dostępne będą materiały edukacyjne podnoszące zdrowotną świadomość społeczeństwa.

Aktualności

Wolni od nałogu! Akcja profilaktyczno - edukacyjna

14:48, 2016-08-30

554.1112.jpgPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupsku oraz Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku, w ramach działań projektu „Zdrowie – Mama i Ja” finansowanego przez Miasto Słupsk, zapraszają młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny, mieszkańców miasta Słupska oraz powiatu słupskiego do udziału w akcji profilaktyczno – edukacyjnej w zakresie uzależnień od alkoholu, tytoniu, środków psychoaktywnych, w tym dopalaczy. Akcja odbędzie się 01 września w Galerii Podkowa, w godz. 10.00-13.00. Przy stanowisku będzie można uzyskać informacje na temat zdrowego stylu życia bez używek, zmierzyć tlenek węgla w wydychanym powietrzu u czynnych palaczy, określić BMI, zbadać poziom glukozy oraz cholesterolu we krwi. Ponadto przy użyciu alkogoli będzie można sprawdzić stan po użyciu alkoholu. Na miejscu dostępne będą materiały edukacyjne podnoszące zdrowotną świadomość społeczeństwa ww. temacie.

Aktualności

Trwają zapisy do nowego lekarz POZ, Agnieszki Nowak w przychodni przy ul. Tuwima 37

12:13, 2016-08-08

533.1108.jpgSPMZOZ w Słupsku serdecznie zaprasza do wyboru Pani Agnieszki Nowak jako swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Lekarz Agnieszka Nowak jest absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu, specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych. Posiada doświadczenie pracy na oddziale chorób wewnętrznych i nefrologii.
Pani doktor systematycznie się dokształca, ma bardzo dobry kontakt z pacjentami, jest osobą pogodną, życzliwą i empatyczną.

Jednocześnie zachęcamy, do dokonywania wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej poz w każdej przychodni należącej do SPMZOZ w Słupsku. Więcej informacji na stronie: WYBÓR LEKARZA POZ

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW »
Elektroniczne zamówienie recepty Oceń nas Projekt ZDROWIE - MAMA I JA Dla niepełnosprawnych